çizim süreçlerimiz nasıl i̇şliyor?

Çizim Süreçlerimiz Nasıl İşliyor?

İmal edilecek ya da lazer kesim ile şekillendirilecek çelik malzemelerin çizim yöntemi sayesinde resminin hazırlanması şeklinde ifade edilen çizim süreci, çelik detaylandırma olarak da ifade edilebilir.

07 Aralık 2021

 Temel olarak atölye çizimlerinin üretimi olarak da açıklanan çizim süreci, firmamız bünyesinde özenle tamamlanır. Bu sayede parçaların kesimi, kaynak ile birleştirilmesi gibi uygulamalar öncesinde çizimler yapılır ve üretim sırasında bu çizimler takip edilerek adımlar atılır. Yılların verdiği deneyimle kusursuz çizimler yapan firmamız, çok çeşitli alanlarda çelik malzemelerin kesimi, şekillendirilmesi için etkili çözümler üretir ve ihtiyaçlara yanıt verir. Çatı elemanları, çelik yapı sistemleri, yan bölücü elemanlar, asansörler, köprüler, hava işleme üniteleri gibi sayısız alanda yapılacak olan işlemler için öncelikle çizim sürecinin tamamlanması gerekir. Siz de farklı boyutlarda ve şekillerde hazırlanan çelik parçalara sahip olmak için sektörde adından sıklıkla bahsedilen firmamızdan destek alabilirsiniz.

Çizim Süreçlerinin Kapsadığı Sorumluluklar Nelerdir?

Atölye çizimleri ve montaj çizimleri olarak iki farklı çizim türü bulunur. Kaliteli ve güvenilir uygulamalar gerçekleştirmek için öncelikle çizim sürecinin sıfır hatayla tamamlanması gerekir. Böylece alanında uzman kişiler, bu çizimler eşliğinde işlemlerini adım adım gerçekleştirir. Siz de firmamızın bünyesinde yer alan profesyonel ekipten destek alabilir, ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda çizim işlemlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu tür çizim süreçlerinin kapsadığı sorumluluklar ise oldukça kapsamlıdır. Çizimin ideal olup olmadığını belirlemek için uzman kişiler detaylı bir inceleme yapar ve eksiklikler varsa tamamlanır. Ayrıca bu süreçte ekibimizin elinde yeterli veri yoksa öncelikle konuyla ilgili talepte bulunur ve yeterince bilgi alır. Ardından hazırlanmış olan çizim sorumlu kişiye sunulur ve varsa gerekli düzeltmeler yapılır. Her bir adımı büyük bir itinayla atan ekibimiz, her zaman yanınızda olur.

Çizim Süreçlerinde Kullanılan Yeni Nesil Teknolojiler

Her daim yenilikçi bir bakış açısına sahip olan firmamız, gelişen teknolojiyi takip ederek çağdaş uygulamalardan yararlanır. Bu sayede kusursuz işlemler kısa sürede yapılır. Günümüzde çizim işlemleri bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir. Bilgisayar destekli tasarım olarak bilinen sistem, manuel çizim tekniklerinin getirdiği zorlukları ortadan kaldırır. Çizimin detayları 3D olarak sizlere gösterilir. Autocad gibi çeşitli çizim programlarının 3D ile görüntüleme imkânı sunması, herkesin işini kolaylaştırır ve yapım sürecini hızlandırır. İmal edilecek bir çelik yapının en iyi şekilde oluşturulabilmesi için tamamlanan çizim süreci, imalatçıların ve montajcıların daha verimli çalışmasına imkân tanır. İstediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.